Геометричне моделювання інтеграції сонячної енергії у висотні біокліматичні будівлі
DOI:
https://doi.org/10.32347/0131-579x.2019.96.51-57Ключові слова:
відновлювальна сонячна енергія, сонячна радіація, висотні біокліматичні будівліАнотація
У статті розглядається геометричне моделювання інтеграції сонячної енергії у висотні біокліматичні будівлі. Для моделювання змінних параметрів сонячного опромінення застосовано геометричну модель добового конуса сонячних променів. Зони ефективного опромінення на поверхнях висотних біокліматичних будівель визначаються при геометричному моделюванні на них зон постійного, перемінного затінення та постійного освітлення при заданих параметрах часу, географічного та просторового розташування поверхні.
Посилання
Zhigilina A., Ponomarenko A. (2018) Energy efficiency of high-rise buidings. E3S Web of Conferences 33.02003, doi: : http://doi.org/10.1051/e3sconf/ 20183302003.
Підгорний О.Л. Можливості енергозбереження на основі геометричних досліджень умов сонячного опромінення, природного та штучного освітлення // Прикладна геометрія та інженерна графіка. Київ, 2007. – Вип. 78. – С. 5-10.
Підгорний О.Л. Геометричне моделювання надходження сонячної радіації на різні поверхні// Прикладна геометрія та інженерна графіка. Київ, 1993. – Вип. 54. – С. 10-12.
Моделювання на ПК умов змінного прямого сонячного опромінення / Методичні вказівки до практичних занять та виконання розрахунково-графічних робіт з розділу «Архітектурна світлотехніка» / уклад. О.Л. Підгорний, О.В. Кривенко. Київ: КНУБА, 2007, 52с.
Мартинов В.Л. Моделювання надходження сонячної радіації на гранні поверхні архітектурних об’єктів. Дис. канд. техн. наук: 05.01.01. Київ: КИСИ, 1993. – 118с.
Запривода В.І. Геометричне моделювання надходження сонячної радіації на поверхні просторових покриттів архітектурних об’єктів. Дис. канд. техн. наук: 05.01.01. Київ: КНУБА, 2002. – 137с.
Кривенко О.В. Біокліматична архітектура як явище в екологічній архітектурі// Енергоефективність в будівництві та архітектурі. Київ: КНУБА, 2013. Вип. 4, С.155-160
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Olha Kryvenko
![Creative Commons License](http://i.creativecommons.org/l/by/4.0/88x31.png)
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).