Вдосконалення графічної підготовки студентів-першокурсників дизайнерськиих спеціальностей
DOI:
https://doi.org/10.32347/0131-579x.2020.97.3-15Ключові слова:
графічна культура, професійна компетентність, циркульні та лекальні криві, пласкі обриси, геометризація, проектна графіка, дизайнерські спеціальності.Анотація
У роботі розглядаються питання вдосконалення геометричної та графічної підготовки студентів першого курсу архітектурних спеціальностей. Низька графічна культура вступників на дизайнерські спеціальності, пов’язана з багатьма факторами, серед яких відсутність творчого іспиту з графіки-креслення при вступі на ці спеціальності до закладів вищої освіти. У роботі показано, що для вдосконалення професіональної компетенції майбутніх митців вже з першого курсу необхідно підвищувати їх графічну культуру, створюючи у курсі дисципліни «Проектна графіка» професійно орієнтовані графічні завдання. Це, насамперед, стосується вивчення теми «Криві лінії». Показано і обґрунтовано використання завдань з побудови і конструювання циркульних і лекальних кривих, які можуть бути використані у професійній діяльності майбутніх дизайнерів, і лежать в основі геометризації й створення геометричних моделей криволінійних пласких обрисів.
Посилання
Новоселов С.А, Туркина Л.В. Творческие задачи по начертательной геометрии как средство формирования обобщенной ориентировочной основы обучения инженерно-графической деятельности / Образование и наука. 2011. № 2(81). С. 31 – 41.
Ботвіновська С.І., Ніколаєнко Т.П. Креативність у педагогічній діяльності викладачів вишів / Філософія науки, техніки і архітектури у гуманістичному вимірі : матеріали 2-ої всеукраїнської наукової конференції (м. Київ, 29 – 30 листопада 2019 року) / відп. за вип. І.В. Чорноморденко. Київ, КНУБА, 2019. 200 с. С. 184-186.
Ботвіновська С.І., Ніколаєнко Т.П., Золотова А.В., Лось С.О. Формування графічної культури у студентів молодших курсів технічних вузів / ІІ Міжнародна конференція «Інноваційні технології в науці та освіті Європейський досвід»: Матеріали. – Дніпро-Гельсінки, 2018. – 484 с. С. 40-44.
Анпілогова В.О., Ковальов С.М., Левіна Ж.Г. та ін. Формування лекційного курсу дисципліни «Інженерна графіка» на основі парадигми геометричного моделювання / ІІ Міжнародна конференція «Інноваційні технології в науці та освіті Європейський досвід»: Матеріали. – Дніпро-Гельсінки, 2018. – 484 с. С. 13-21.
Креслення. Основи графічних дисциплін: підручник / В.О. Анпілогова ін. Київ, КНУБА, 2019. 154 с. с іл.
Криві лінії: методичні вказівки / уклад.: С. І. Ботвіновська, Т.П. Ніколаєнко, А.В. Золотова. Київ: КНУБА, 2019. – 20 с.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Svitlana Botvinovska, Tatyana Nikolayenko, Valery Grigorchuk, Rоdion Bondarenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).