Геометричні моделі багатовимірних баз даних
DOI:
https://doi.org/10.32347/0131-579x.2020.97.51-59Ключові слова:
інформація, інформаційні процеси, візуалізація багатовимірних моделей, бази даних, геометричні образи.Анотація
У даній публікації окреслені задачі аналізу існуючих розробок в сфері візуалізації багатовимірних інформаційних образів, а також напрямки досліджень інформаційних моделей, їх систематизація і розробка комбінованих геометричних моделей багатовимірних баз даних. Цей напрямок досліджень є гостроактуальним в наш вік суцільної діджіталізаціі і тенденції візуалізації ефектів в процесі взаємодії людини з навколишнім світом.
Візуалізація даних - завдання, з яким стикається в своїй роботі будь-який дослідник. Традиційні інструменти в цій галузі - графіки та діаграми, погано справляються із завданням візуалізації, коли виникає необхідність візуалізувати багатовимірну базу даних. Робота в цьому напрямку вимагає аналізу природи даних і систематизації або розробки способів формалізації даних, видів інформаційних моделей, способів геометричного відображення даних і способів трансформації, дослідження геометричних моделей багатовимірних баз даних.
Посилання
Peter Lyman and Hal R. Varian. How much information. Technical report, UCBerkeley, 2000. http://www.sims.berkeley.edu/research/projects/how-much-info/.
ISO/IEC 10746-2:2009 [ISO/IEC 10746-2:2009]
Іванова Л.С. Умови конструювання складених дискретно поданих кривих (ДПК) на множині рівновіддалених значень аргументу. // Прикладна геометрія та інж.графіка.- К: КДТУБА, 2001, Вип.68.
Іванова Л.С. Згладжуюча апроксимація ДПК на рівномірній сітці методом коригування зовнішніх сил. // Прикладна геометрія та інж.графіка.- К: КДТУБА, 2003, Вип.72.
Розвиток промисловості для забезпечення зростання та оновлення української економіки : науково-аналітична доповідь / за ред. д-ра екон. Наук Дейнеко Л.В. ; НАН України, ДУ «Ін-т екон. та прогнозув. НАН України». – К., 2018. – 158 с.
Кендалл М., Стюарт А. Статистические выводы и связи. - М.: Наука, 1973.-900 с.
Зиновьев А.Ю. Визуализация многомерных данных. - Интернет-издание, 2000. — 180 с.
Блум Ф., Лейзерсон А., Хофстедтер Л. Мозг, разум и поведение, М., Мир, 1988.
Кохонен Т. Ассоциативные запоминающие устройства. – М.: Мир, 1982. – 383 с.
Kohonen T. Self-organization and Associative Memory. Springer-Verlag: New York, 1997. 428 p.
##submission.downloads##
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Larysa Ivanova
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).