ПРО ГРАФІЧНИЙ СПОСІБ ПОБУДОВИ ГОЛОВНОГО ВЕКТОРА ДОВІЛЬНОЇ ПРОСТОРОВОЇ СИСТЕМИ СИЛ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0131-579x.2020.98.16-21Ключові слова:
просторова система сил, головний вектор, складові вектора сили, лінія дії сили, рівнодіюча, горизонтальна і фронтальна (вертикальна) системи сил, багатокутник Варіньона (мотузковий багатокутник)Анотація
У статті подано графічний спосіб побудови головного вектора довільної просторової системи сил шляхом розкладення заданих векторів сил на вертикальну і горизонтальну складові. В якості апарату дослідження використано методи нарисної геометрії. Для визначення ліній дій та точок прикладення рівнодіючих вертикальної та горизонтальної системи сил застосовано метод мотузкового багатокутника.
Посилання
Яблонский А.А., Никифорова А.А. Курс теоретической механики, ч. 1: учебник. Москва :, «Высшая школа», 1966. – 220 с.
Борисенко, В.Д., Бідніченко О.Г. Основи нарисної геометрії: підручник. Миколаїв : НУК, 2014. – 328 с.
Федуліна А.І. Теоретична механіка: навчальний посібник. Київ : Вища школа, 2005. – 319 с.
Бідніченко, О.Г. Спосіб графічного представлення головного вектора просторової системи сил // Геометричне моделювання та інформаційні технології: науковий журнал. Миколаїв : МНУ, 2017. №2 (4). С. 5–8.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Helen Bidnichenko

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).