МОЖЛИВОСТІ АНІМАЦІЇ В СИСТЕМІ КОМПАС ДЛЯ РОЗВИТКУ ПРОСТОРОВОГО МИСЛЕННЯ СТУДЕНТІВ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0131-579x.2020.98.22-28Ключові слова:
система автоматизованого проектування, тривимірне твердотільне моделювання, модель, анімація, операція, спряження, елементарний об’єм, складальний кресленик, робочі кресленики деталейАнотація
Система автоматизованого проектування КОМПАС-3D застосовується для побудови тривимірної моделі складальної одиниці на основі моделей деталей, які з’єднуються за рахунок спряжень. Бібліотека анімації призначена для імітування рухів різних машин, пристроїв, механізмів і приладів, змодельованих в системі КОМПАС-3D; імітування процесів збирання-розбирання виробів; створення відеороликів, які демонструють роботу ще не існуючих пристроїв для презентацій або інтерактивних технічних посібників; створення послідовних кадрів для дослідження руху механізмів.
Анімація створеної моделі ручного насосу демонструє принцип роботи виробу, коли обертання однієї деталі приводить у рух весь механізм.Посилання
Лелик Я.Р., Прокопович Т.А., Тарасюк І.І. Мистецькі комп’ютерні технології - побудова 3D моделі складальної одиниці з використанням графічного пакету AUTOCAD для візуалізації зображення з розділу «складальне креслення» / Сучасні проблеми архітектури та містобудування : наук.-техн. збірник / Відпов. ред. М.М. Дьомін. Київ : КНУБА, 2019. Вип. 54. С. 127-134.
Іванов Є.М., Омельченко В.В., Гнатюк А.А. Удосконалення побудови креслеників циліндричних зубчастих передач в пакеті AUTODESK INVENTOR. Сучасні проблеми моделювання: зб. наук. праць / МДПУ ім. Б. Хмельницького; гол. ред. кол. А.В. Найдиш. Мелітополь : Видавництво МДПУ ім. Б. Хмельницького, 2018. Вип.13. С. 55-59.
Білицька Н.В., Гетьман О.Г., Ветохін В.І., Злобіна В.С. «Інформаційні технології-2. Автоматизація розробки конструкторської документації в системі КОМПАС-3D». [Електронний ресурс] Навчальний посібник для студентів теплоенергетичного факультету для всіх форм навчання. Київ :"КПІ", 2012.
Канський О.М., Білицька Н.В., Гетьман О.Г. Про питання тривимірного моделювання у системі КОМПАС-3D. - /Матеріали ІІІ Міжнародної науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Прикладна геометрія, дизайн та об'єкти інтелектуальної власності». Київ: ДІЯ, 2014. Випуск 3. С. 107-110.
І.В Івчук,Н.В. Білицька, Г.С. Мартиненко Застосування системи «КОМПАС» для створення твердотільної моделі складальної одиниці. Матеріали 6-й Всеукраїнської науково-практичної конференції студентів, аспірантів та молодих вчених «Прикладна геометрія, дизайн, об'єкти інтелектуальної власності та інноваційна діяльність студентів та молодих вчених». Київ : ДІЯ, 2017. Вип.6. С. 290-294.
Г.С. Мартиненко, Н.В. Білицька, О.Г. Гетьман. Моделювання та розрахунок зубчастих зачеплень у системі КОМПАС / Прикладна геометрія та інженерна графіка. Київ : КНУБА, 2019. Вип. 96. С. 58-63.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 N. Bilytska, A. Hetman, О. Shtil

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).