ПОБУДОВА КОМПЛЕКСНОЇ МОДЕЛІ ФУНКЦІОНУВАННЯ ЕНЕРГОАКТИВНИХ ОБ’ЄКТІВ АРХІТЕКТУРИ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0131-579x.2020.98.74-83Ключові слова:
енергоактивна будівля, енергоефективні технології, геометрична модель, BIM технології, енергобаланс, тепловий режим.Анотація
В статті розглянута методика побудови комплексної геометрично-математичної моделі для проектування та реконструкції енергоефективних та енергоактивних об’єктів архітектури. Створенні схеми формування енергоефективної моделі, враховані деякі обмеження при впровадженні енергоефективних систем та технологій в житловій забудові. Визначений склад енергетичних моделей, внутрішніх зв’язків, що базуються на системному підході при побудові комплексної енергоактивної моделі як сукупності трьох: кліматичної, конструктивної та теплотехнічної з використанням BIM технологій. Побудована комплексна модель теплового режиму енергоактивної будівлі.
Посилання
Кошева В.О. Енергогенеруючі будівлі та фактори, що впливають на прийняття їх проектних рішень в сучасній архітектурі. Технічна естетика і дизайн; н.- т. збірник. відповідальний редактор М.І. Яковлев. Київ : КНУБА, 2012. Вип. 11. – 224с. С. 80-84.
Н.П. Селиванов, А.И. Мелуа, С.В Зокорей и др. Энергоактивные здания; под редакцией Э.В. Сарнацкого и Н.П. Селиванова. Москва : Стройиздат, 1988.
Ю.А. Табунщиков. Энергоефективные здания: мировой и отечественный опыт – http: //esco-ecosys.narod.ru/2005_9/art01.htm.
Дмитриев А.Н. Управление энергозберигающими инновациями: Учебное пособие для вузов по строительным специальностям. Рек.МО РФ. Москва : Изд-во Ассоциации строительных вузов, 2001. – 320 с.
Талапов В.В. Основы BIM. Введение в информационное моделирование зданий. Москва : «ДМК-пресс», 2011. – 392 с.
Кошева В.О, Чорноморденко Є.І. Обмеження при впровадженні енергоефективних систем і технологій в житловій забудові. Сучасні проблеми архітектури та містобудування: н.-т. збірник/ Відпов. Ред. М.М. Дьомін. – Київ : КНУБА, 2014. Вип. 35. – 460 с. С. 258-263.
Chupryna C h.M. METHOD of IMPORTING DATA from a BUILDING INFORMATION MODEL (BIM) // International Journal of Innovative Research in Computer and Communication Engineering Vol. 1, Issue 10, 2013 www.ijircce.com
Чуприна Х.М., Невмержицький О.В., Демченко В.В Методи підвищення енергоефективності будівлі / Управління розвитком складних систем, зб. наук. праць. Київ : КНУБА, 2013. С. 98-104.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Victoria Kosheva
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).