УЗАГАЛЬНЕННЯ СХЕМ ДЛЯ ВИЗНАЧЕННЯ ПАРАМЕТРА ВРАХУВАННЯ ВПЛИВУ ВІДСТАНІ ВІД ТОЧКИ ФІЗИЧНОГО ПОЛЯ ДО ТОЧКОВОГО ДЖЕРЕЛА ЕНЕРГІЇ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0131-579x.2020.98.104-109Ключові слова:
фізичне поле, енергія, точкове джерело енергії, відстань, вплив відстані, потенціал енергії, гіперболічна залежність, параметр впливу відстані.Анотація
У даній роботі представлено узагальнення двох схем для визначення параметра врахування впливу відстані від довільної точки фізичного поля до точкового джерела енергії. Раніше обидві ці схеми ґрунтувалися на центральному проекціюванні [1].
Перша схема дозволяла враховувати необмежену відстань між точкою фізичного поля і точковим джерелом енергії. Аналітичний опис цієї схеми дає рівносторонню гіперболу, яку можна використовувати замість центрального проекціювання для визначення параметра t врахування впливу відстані між зазначеними точками.
Друга схема спрощує визначення параметра t за рахунок обмеження відстані l, що впливає на потенціал довільної точки фізичного поля, умовно вважаючи, що існує така максимальна відстань lmax, при якій потенціал енергії в точці фізичного поля практично відсутній.
Посилання
Ковальов С.М., Мостовенко А.В. Вплив відстаней між точками інтерполянта та заданими точками на його форму / Управління розвитком складних систем. Київ, КНУБА, 2019. №37. С. 78 – 82.
Сергейчук О.В. Геометричне моделювання фізичних процесів при оптимізації форми енергоефективних будинків : дис…д-ра. техн. наук: 05.01.01 / КНУБА, Київ, 2008. 425с.
Скочко В. І. Спеціальні геометричні моделі процесів, що розвиваються в суцільному середовищі: дис…к. техн. наук: 05.01.01. / КНУБА, Київ, 2012. 269с.
Попов В.М., Куценко Л.М., Семенова-Куліш В.В. Метод оцінки теплового потоку, що випромінюється еліпсоїдом як факелом полум’я. Харків : ХІПБ МВС України, 2000. 144с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Oleksandr Mostovenko
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).