РОЗРОБКА МЕТОДИКИ ПРОВЕДЕННЯ ДІЛОВОЇ ГРИ «АБРИС» В ПРОЦЕСІ НАВЧАННЯ ІНЖЕНЕРНОЇ ГРАФІКИ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0131-579x.2020.98.131-138Ключові слова:
абрис, ділова гра, топографічне та землевпорядне креслення, інженерна графіка.Анотація
У статті розглянуто методику застосування ділової гри «Абрис» для навчання студентів побудові абрису земельної ділянки за фотознімками, з можливістю розгляду кожної частини ділянки по-фрагментного та більш деталізовано. Методика гри полягає в тому, що студенту потрібно за обмежений час намітити абрис ділянки 300х300 метрів селищної типу, який був знятий заздалегідь. Зйомка проведена зверху всієї ділянки, а також по частинах, для більшої точності оцінки ситуації. У формі ділової гри є можливість пояснити студентам-геодезистам дефініцію «абрис», навчити його креслити та розуміти, вказати всі нюанси виконання творчої роботи при вивченні дисципліни «Топографічне та землевпорядне креслення».
Посилання
Павлов Е.Г. Деловая игра в образовании. Научный поиск, 2015. №3.3.
Бєлкін І.В., Цивак Ю.Ю. Педагогічні умови використання ділових ігор у вищих навчальних закладах. Матеріали V міжнародної науково-практичної конференції «Край на науковому розвитку». Софія, 2010. Т. ІV. С. 96–101.
Жанна Яворська. Ділові ігри та їх роль у підготовці сучасних фахівців. Вісник Львівського Університету, 2005. Вип. 19. С.241-246
Куприкова О.В. Ділова гра як засіб формування у студентів вищих навчальних закладів умінь приймати рішення. Педагогіка, психологія та медико-біологічні проблеми фізичного виховання і спорту: зб. наук. праць за ред. проф. СС Єрмакова, 2006. № 3. С. 49-52.
Суботський В.П., Соколова В.В. Топографічне і землевпорядне креслення: Навч. посібник. Київ : Аграрна освіта, 2010. 177 с.
Перпері А.О., Вікторов О. В., Савєльєва О.В. Конспект лекцій з дисципліни «Топографічне та землевпорядкувальне креслення». ОДАБА, Одеса, 2019. 91 с.
Востокова А.В., Кошель С.М., Ушакова Л.А. Оформление карт. Компьютерный дизайн: Пособие под ред. А.В. Востоковой. Москва : Аспект Пресс, 2002. 288 с.
Третяк А.М. Землевпорядне проектування: Теоретичні основи і територіальний землеустрій: Навч. посібник. К.: Вища освіта, 2006. 528 с.
Шаргар О.М., Стукальський В.П. Геодезія, картографія та землеустрій: Навч. посібник. Київ, 2013. 553 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Olena Savielieva, Olexandr Viktorov, Tetiana Kurinnaia
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).