АВТОМАТИЗАЦІЯ ПРОЕКТУВАННЯ В AUTOCAD ЗА ДОПОМОГОЮ ГРУП ТА БЛОКІВ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0131-579X.2021.101.148-155Ключові слова:
АutoCAD, Автоматизація, Проектування, Група, Блок, АтрибутАнотація
У роботі описані такі цілі автоматизації проектування, як підвищення точності проектування, скорочення часу підготовки конструкторської документації з дотриманням діючих вимог стандартів, зменшення обсягу файлів, забезпечення умов для спільного проектування декількома розробниками. З існуючих методів автоматизації проектування представлені методи за допомогою створення та використання груп, статичних та динамічних блоків з атрибутами в АutoCAD, проведено порівняльний аналіз цих інструментів. При цьому описані особливості та доцільність використання першого чи другого методу для конкретних задач проектування, які відрізняються за складністю та широтою використання. В статті продемонстрований вплив використання вищеназваних методів на витрати часу при розробці проектної документації, автоматизації дотримання норм та стандартів оформлення конструкторської документації. Для кожного методу описані команди створення, редагування та керування об’єктами, роз’яснені можливості того чи іншого методу їхнього використання для спільного проектування групою розробників. Особливу увагу приділено блокам, роз’яснено смисл визначень та входжень блоків, розкриті особливості статичних простих блоків та їхня відмінність від груп, описані блоки з атрибутами, розглянуті команди створення, редагування атрибутів блоків в редакторі блоків. Освітлене питання керування, редагування виду та змісту атрибутів блоків в якості джерела даних для складання специфікацій. Розкрито відмінність статичних та динамічних блоків,, як найбільш потужних та універсальних з розглянутих інструментів автоматизації. Роз’яснено принцип організації універсального використання центру управління, створення бібліотек блоків та палітр інструментів.
Посилання
Література
Т. М. Надкернична, О. О. Лебедєва, Г. А. Вірченко, О. М. Гумен САПР в інженерній графіці: Схеми теплові [Електронний ресурс] : навч. посіб. для студ. спеціальності 144 «Теплоенергетика» /. – Електронні текстові дані (1 файл: 4,69 МБ Мбайт). Київ : КПІ ім. Ігоря Сікорського, 2021. 87 с.
Ванін В. В., Перевертун В. В., Надкернична Т. М., Власюк Г. Г. Інженерна графіка – К. Видавнича група BHV, 2009 400 с. іл.
Ванін В. В., Перевертун В. В., Надкернична Т. М Компютерна інженерна графіка в середовищі AutoCAD. Навч. Посібник. Киев : Каравела, 2011. 336 с.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2021 Надкернична Тетяна, Лебедєва Ольга
Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).