МОДЕЛЮВАННЯ ДЕТАЛЕЙ ІЗ ЛИСТОВОЇ СТАЛІ З УРАХУВАННЯМ ТЕХНОЛОГІЇ ВИГОТОВЛЕННЯ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0131-579X.2023.105.200-212Ключові слова:
комп’ютерне моделювання, виробництво, координатно-пробивний прес, лазер, згинання, листовий метал, матриця, пуансон, технологія виготовленняАнотація
Технологія виготовлення деталей із листової сталі є важливою галуззю промисловості, яка забезпечує виробництво різноманітних виробів починаючи від скриньок і закінчуючи автомобілями та будівельною технікою. Але перед початком виготовлення деталей передує процес розробки або моделювання окремих деталей та вузлів в цілому. Для забезпечення випуску якісної продукції із листової сталі необхідно ще на етапі розробки в модель закладати технологічні аспекти виготовлення. Тому викладання та вивчення даної теми має бути комбінованим з розкриттям можливостей CAD-систем та технологій виготовлення.
У роботі представлені технологія виготовлення деталей із листової сталі, яка базується на найбільш розповсюдженому устаткуванні, а саме на станках лазерного різання і координатно–пробивних пресах за допомогою яких отримують розгортку деталі із листа металу. Вертикально-згинальні преси і сегментні згинальні станки, які виконують згинання заготовки (розгортки) і придають фінальну форму деталі.
Вказано про необхідний параметр налаштування файлу листового металу, який можна виразити коефіцієнтом К-фактор, і у навчальних цілях його рекомендовано прийняти рівним К=0,44.
Дано рекомендації про використання найбільш відповідного обладнання і інструменту для реалізації конкретної задачі. Наведена таблиця з найбільш використовуваним інструментом для станків КПП. Зазначені мінімально-можливі технологічно обґрунтовані елементи листової деталі, які необхідно забезпечити для реалізації процесу згинання на етапі розробки.
Наведені переваги і недоліки кожного із методів обробки листового металу у проекціюванні на відповідне обладнання, а також випадки у яких раціонально використовувати це обладнання. Згадані найбільш розповсюджені формати листової сталі, на які слід орієнтуватись при проектуванні деталей із розрахунку розміщення на них розгортки деталі.
Посилання
Література
Penchuk V.A. Soil thrust boring plant of static action with ring spacers of horizontal wells / V.A. Penchuk, V.K. Rudnev, N.V. Saenko, V.N. Suponev, V.I. Oleksyn, S.P. Balesniy, S.M. Vivchar / Magazine of Civil Engineering. 2015. №2. С. 100 – 107.
Олексин В.І., Рагулін В.М. Правила проектування деталей із листового металу / «Розбудова i відновлення машинобудівного комплексу України» – 2023: збірник тез міжнародної конференції. ХНАДУ. Харків: ХНАДУ, 2023 р. C. 182-183.
https://polygonal.com.ua/gnuttya_listovogo_metalu.php
https://www.adhmt.com/k-factor-bend-allowance-and-bend-deduction
References
Penchuk V.A. Soil thrust boring plant of static action with ring spacers of horizontal wells / V.A. Penchuk, V.K. Rudnev, N.V. Saenko, V.N. Suponev, V.I. Oleksyn, S.P. Balesniy, S.M. Vivchar / Magazine of Civil Engineering. 2015. №2. С. 100 – 107.
Oleksyn V.I., Rahulin V.M. Pravyla proektuvannia detalei iz lystovoho metalu «Rozbudova i vidnovlennia mashynobudivnoho kompleksu Ukrainy» – 2023: zbirnyk tez mizhnarodnoi konferentsii. KhNADU. Kharkiv: KhNADU, 2023 r. S. 182-183. {in Ukranian}
https://polygonal.com.ua/gnuttya_listovogo_metalu.php
https://www.adhmt.com/k-factor-bend-allowance-and-bend-deduction
##submission.downloads##
Опубліковано
Версії
- 2024-02-07 (3)
- 2024-02-07 (2)
- 2024-02-02 (1)
Номер
Розділ
Ліцензія

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).