ДО ПИТАННЯ ГЕОМЕТРИЧНОГО МОДЕЛЮВАННЯ З ВИКОРИСТАННЯМ КРИВИХ БЕЗЬЄ
DOI:
https://doi.org/10.32347/0131-579x.2020.98.29-34Ключові слова:
геометричне моделювання, комп’ютерні інформаційні технології, криві Безьє, площі криволінійних трапеційАнотація
У наш час геометричне моделювання є одним із базових компонентів комп’ютерних інформаційних технологій. Зазначений факт обумовлений простотою, наочністю та зручністю використання графічних засобів. Тому подальше вдосконалення методів, способів, прийомів й алгоритмів геометричного моделювання становить актуальну науково-прикладну проблему.
У нинішніх комп’ютерних графічних системах доволі широко застосовуються криві Безьє. Ці лінії забезпечують передбачуване формоутворення різноманітних фігур двовимірного та тривимірного геометричного моделювання, гнучке та продуктивне проведення необхідних їх модифікацій. Криві Безьє мають нескладний математичний опис, ефективно реалізуються комп’ютерними програмно-технічними засобами.
Дану статтю присвячено задачі обчислення площ криволінійних трапецій, обмежених зазначеними лініями. При цьому докладно розглянуто запропонований математичний апарат, визначено його переваги порівняно з існуючими методами, наведено належні приклади, окреслено перспективні напрямки практичного застосування. Напрацьовані результати можуть бути впроваджені для покращення різноманітних засобів комп’ютерної графіки.
Посилання
Ванін І.В., Вірченко Г.А. Геометричне моделювання аеро-динамічних профілів кривими Безьє третього порядку. Праці Таврійської державної агротехнологічної академії. Мелітополь: ТДАТА, 2004. Вип. 4. Т. 26. С. 91-95.
Ванін І.В., Вірченко Г.А. Геометричне моделювання крила літака на стадії ескізного проектування з використанням кривих Безьє третього порядку. Праці Таврійської державної агротехнологічної академії. Мелітополь: ТДАТА, 2006. Вип. 4. Т. 31. С. 89-95.
Вірченко Г.А. Параметричне моделювання теоретичної поверхні хвостової частини фюзеляжу пасажирського літака. Прикладна геометрія та інженерна графіка. Київ: КНУБА, 2015. Вип. 93. С. 10-13.
Роджерс Д., Адамс Дж. Математические основы машинной графики. Москва: Мир, 2001. 604 c.
Пискунов Н.С. Дифференциальное и интегральное исчисления для втузов. Т. 1. Москва: Наука, 1985. 432 c.
Вірченко Г.А. Проектування плоских обводів із використанням кривих Безьє третього порядку. Прикладна геометрія та інженерна графіка. Київ: КНУБА, 2003. Вип. 72. С. 119-123.
##submission.downloads##
Опубліковано
Номер
Розділ
Ліцензія
Авторське право (c) 2020 Volodymyr Vanin, Gennadii Virchenko, Petro Yablonskyi

Ця робота ліцензується відповідно до Creative Commons Attribution 4.0 International License.
Автори, які публікуються у цьому журналі, погоджуються з наступними умовами:
Автори залишають за собою право на авторство своєї роботи та передають журналу право першої публікації цієї роботи на умовах ліцензії Creative Commons Attribution License, котра дозволяє іншим особам вільно розповсюджувати опубліковану роботу з обов'язковим посиланням на авторів оригінальної роботи та першу публікацію роботи у цьому журналі.
Автори мають право укладати самостійні додаткові угоди щодо неексклюзивного розповсюдження роботи у тому вигляді, в якому вона була опублікована цим журналом (наприклад, розміщувати роботу в електронному сховищі установи або публікувати у складі монографії), за умови збереження посилання на першу публікацію роботи у цьому журналі.
Політика журналу дозволяє і заохочує розміщення авторами в мережі Інтернет (наприклад, у сховищах установ або на особистих веб-сайтах) рукопису роботи, як до подання цього рукопису до редакції, так і під час його редакційного опрацювання, оскільки це сприяє виникненню продуктивної наукової дискусії та позитивно позначається на оперативності та динаміці цитування опублікованої роботи (див. The Effect of Open Access).